Copyright 2022 | Created by Best Horizons
Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
Mezoterapia mikroigłowa i igłowa to skuteczne i bezpieczne metody poprawy kondycji skóry głowy oraz włosów. Dzięki stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych, zabiegi te pomagają w walce z wypadaniem włosów, poprawiają ich jakość oraz wspierają wzrost nowych włosów. Chociaż zabiegi są stosunkowo szybkie i mało inwazyjne, zaleca się wykonanie kilku sesji, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Pamiętaj jednak, że zabiegi mezoterapii mogą okazać się nieskuteczne, kiedy w Twoim organizmie będzie brakować organizmie witamin i minerałów. Substancje odżywcze zawarte w preparacie będą miały wtedy efekt krótkotrwały, a włosy znów zaczną wypadać. Warto dobrać w gabinecie trychologicznym indywidualną wielotorową trychoterapię.
Jeśli borykasz się z problemem wypadających włosów lub chcesz poprawić stan swojej skóry głowy, mezoterapia może okazać się idealnym rozwiązaniem, które przywróci Ci pewność siebie i zdrowy wygląd włosów.
Autor: Marta Kazimierczak
Trycholog, diagnosta
Mezoterapia skóry głowy jest skuteczną metodą w przypadku osób zmagających się z problemem wypadania włosów. Warto rozważyć ten zabieg, kiedy:
Na zabieg mezoterapii skóry głowy możesz się także zdecydować, jeśli zależy Ci na poprawie wyglądu Twoich włosów poprzez ich zagęszczenie, wzmocnienie ich struktury, działania przeciwstarzeniowego i zapewnienie zdrowszego wyglądu łodygi włosa.
Duchková H, Hašková M. Ženská androgenetická alopecie, přehled příčin a léčebných možností Mezoterapie - vlastní studie [Female androgenetic alopecia, a survey of causes and therapeutic options]. Cas Lek Cesk. 2015;154(2):90-4. Czech. PMID: 25994911. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25994911/
English RS Jr, Ruiz S, DoAmaral P. Microneedling and Its Use in Hair Loss Disorders: A Systematic Review. Dermatol Ther (Heidelb). 2022 Jan;12(1):41-60. doi: 10.1007/s13555-021-00653-2. Epub 2021 Dec 1. PMID: 34854067; PMCID: PMC8776974.
https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8776974/
Ihrisky SA. Mezoterapie v trichologii [Mesotherapy in trichology]. Cas Lek Cesk. 2017 Summer;156(3):145-146. Czech. PMID: 28722459.
Khattab FM, Rady A, Khashaba SA. Recent modalities in treatment of telogen effluvium: Comparative study. Dermatol Ther. 2022 Oct;35(10):e15720. doi: 10.1111/dth.15720. Epub 2022 Aug 8. PMID: 35851518. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/dth.15720
Załęska I., Mezoterapia w praktyce, PZWL, 2023
Zabieg mezoterapii mikroigłowej i mezoterapii igłowej zwykle nie wymaga długiego czasu. Co istotne, pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności niemal od razu po jego wykonaniu. Zabieg jest wykonywany w gabinecie trychologicznym. Trycholog w pierwszej kolejności oczyszcza skórę głowy środkiem do dezynfekcji, bądź myje skórę głowy i włosy. Następnie za pomocą cienkiej igły lub urządzenia mikroigłowego multiigłami wprowadza substancje odżywcze do tkanki skórnej.
Zabieg mezoterapii skóry głowy trwa zwykle od 30 minut do jednej godziny. Długość zabiegu zależy od obszaru, który ma zostać poddany terapii. W celu uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów, składającej się z od 4 do 6 zabiegów, przeprowadzanych co 2-4 tygodnie. Liczbę tą ustala się podczas konsultacji trychologicznej. Jednak ostateczną ich liczbę w serii oraz częstotliwość zabiegów dobiera się w wyniku regularnej kontroli skóry głowy, którą dokonuje trycholog w trakcie serii zabiegów mezoterapii skóry głowy. Widoczny efekt wykonanej mezoterapii nie wystąpi po jednym zabiegów, ale dopiero po upływie około miesiąca po zakończeniu całej serii ustalonej ze specjalistą.
Mikrouszkodzenia skóry poprzez powstanę kontrolowanego stanu zapalnego skóry stymulują syntezę kolagenu w skórze, a także wydzielenia czynników wzrostu. Nakłucia skalpu tworzą podczas zabiegu mikrokanaliki, którymi dana substancja aktywna może łatwiej i szybciej wnikać w głąb skóry.
Mezoterapia mikroigłowa stymuluje:
Celem zastosowania mezoterapii jest wywołanie, pobudzenie lub zahamowanie odpowiednich procesów, takich jak poprawa mikrokrążenia oraz zahamowanie wypadania włosów.
Mezoterapia igłowa to metoda, która polega na wstrzykiwaniu koktajli odżywczych (np. witamin, aminokwasów, peptydów, kwasu hialuronowego) bezpośrednio do skóry głowy za pomocą cienkiej igły. Mezoterapia igłowa może zostać także wykonana za pomocą specjalnego urządzenia – pistoletu, który posiada jednorazowe wieloigłowe kartridże (5-igłowe, 9-igłowe). Procedura przeprowadzona za pomocą pistoletu zwykle jest mniej bolesna niż za pomocą strzykawki i pojedynczej igły. Podane w ten sposób składniki uwalniają swoje związki aktywne, działając na konkretne problemy skórne. Zabieg mezoterapii igłowej ma na celu poprawę ukrwienia skóry, stymulację wzrostu nowych włosów oraz poprawę ich struktury. W przypadku mezoterapii igłowej należy uważać, aby wkłucia nie były zbyt głębokie ponieważ może to prowadzić do bliznowacenia.
Mezoterapia mikroigłowa, to zabieg wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia zakończonego sterylnym kartridżem z igłami, które gęsto nakłuwają skórę głowy, jednak płyciej niż w przypadku mezoterapii igłowej, co zmniejsza ryzyko bliznowacenia skóry głowy. Niektóre peny – tak nazywają się urządzenia do mezoterapii mikroigłowej – pozwalają na synchroniczne podawanie ampułek z substancjami aktywnymi. Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej substancje z ampułki mogą nie przeniknąć przez skórę tak głęboko, jak w przypadku mezoterapii igłowej. Istotnym elementem tej terapii jest to, że mikroigły wywołują mikrourazy w skórze, co następnie prowadzi do jej regeneracji i pobudzenia naturalnych procesów naprawczych, nakłuć jest co najmniej dwa razy więcej niż w przypadku mezoterapii igłowej. Proces mikronakłuwania prowadzi do powstawania nowych połączeń naczyniowych.
W przypadku, kiedy aparatura pozbawiona jest funkcji jednoczesnego podawania koktajlu, produkt odżywczy zostaje nałożony przed procedurą nakłuwania albo po nakłuwaniu. W wyniku nakłuwania na skórze głowy pojawiają się tysiące mikrokanalików, dzięki którym koktajl odżywczy może penetrować w głębsze warstwy skóry. Uszkodzenia skóry głowy mają przede wszystkim stymulować naturalne procesy odnowy skóry, a preparaty stanowią jedynie wsparcie dla tych mechanizmów.
W metodzie mezoterapii mikroigłowej istotna jest głębokość mikronakłuć mieszcząca się w granicy od 0,25 mm do 1 mm. Wprowadzone w tkankę igły powinny sięgnąć skórnych naczyń krwionośnych.
Tak, istnieje szereg zaleceń, do których należy się stosować po wykonaniu mezoterapii. Po zabiegu mezoterapii igłowej jak i mikroigłowej skóry głowy:
Tak. Przeciwskazania do wykonania mezoterapii skóry głowy obejmują:
Ampułki wykorzystywane do zabiegu mezoterapii skóry głowy są indywidualnie dobierane do danego problemu. W zależności od zdiagnozowanego problemu skóry głowy i włosów mogą one zawierać: peptydy biomimetyczne, witaminy, minerały, aminokwasy, antyoksydanty, czynniki wzrostu bądź cytokiny w różnym zestawieniu i stężeniu.
W mezoterapii igłowej i mikroigłoweni nie mogą być stosowane preparaty na bazie oleistej i alkoholowej. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystywane są ampułki sterylne, ze składnikami aktywnymi rozpuszczalnymi w wodzie o pH od 5 do 7.
Mezoterapia skóry głowy to zabieg stosunkowo bezpieczny, o ile jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego specjalistę. Po zabiegu mogą wystąpić drobne podrażnienia, zaczerwienienie lub lekkie opuchnięcie w miejscach, w których przeprowadzono mikronakłucia. Jednak objawy te ustępują zazwyczaj w ciągu kilku godzin do maksymalnie kilku dni.
Warto pamiętać, że mezoterapia nie jest zalecana dla osób z infekcjami skórnymi, chorobami autoimmunologicznymi oraz z ciężkimi problemami z krzepliwością krwi. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się ze specjalistą.
Obie metody mezoterapii poprawiają ukrwienie skóry głowy, co w efekcie przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych oraz cebulek włosa. O wyborze metody powinien zadecydować specjalista, który uprzednio dokładnie przyjrzy się skórze głowy, przeanalizuje wyniki badań krwi, aby na tej podstawie dobrać odpowiednią trychoterapię i zabiegi gabinetowe.
Mezoterapia mikroigłowa głównie stymuluje fizjologiczne procesy naprawcze skóry, a mezoterapia igłowa – dostarcza jej ważnych składników odżywczych.
W wyniku wywołanych mikrourazów oraz bezpośredniego wprowadzenia substancji aktywnych do tkanki – podczas mezoterapii igłowej skóra głowy zostaje gwałtownie pobudzona do natychmiastowej regeneracji. Jednocześnie wprowadzone do tkanki skórnej substancje aktywne pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając w ten sposób strukturę skóry głowy. W rezultacie naturalnie zachodzącej odbudowie tkanki, włosy stają się mocniejsze, a proces ich wypadania zostaje spowolniony, a bardzo często, nawet zatrzymany.
Blog
Mezoterapia to jedna z najbardziej popularnych metod stosowanych w medycynie estetycznej. Polega ona na dostarczaniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry. W ostatnich latach mezoterapia na skórę głowy zdobyła bardzo dużą popularność ze względu na jej udokumentowaną skuteczności w walce z wypadaniem włosów oraz ze względu na pozytywny wpływ mezoterpii na ogólną poprawę kondycji skóry głowy. W tym artykule przyjrzymy się dwóm najczęściej stosowanym rodzajom mezoterapii, czyli mezoterapi – mikroigłowej i mezoterapii igłowej analizując ich skuteczność i wskazując na korzyści zabiegu mezoterapii na skórę głowy.
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Informacja o RODO
Ulotka do pobrania
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons