Gabinet trychologiczny: Łódź, ul. Narutowicza 12
Suche powietrze w domach, mróz i wiatr na dworze, czapki i szaliki, o które ocierają się o włosy sprawiają, że włosy puszą się, są przesuszone, łamliwe i pozbawione objętości, a także szybciej się przetłuszczają. Zimą także nasilają się problemy z łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry głowy właśnie z powodu zmian wilgotności na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Na co zatem zwrócić największą uwagę dbając o włosy ZIMĄ?
W przypadku świądu, łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry głowy, łojotoku warto szukać w składach peelingów czy szamponów:
piroktonu olaminy (INCI: piroctone olamine),
dwusiarczku selenu (INCI: selenium sulfide),
olejku z drzewa herbacianego (INCI: Melaleuca Alterinifolia Oil),
ekstraktu z korzenia lukrecji (INCI: Glycyrrhiza Glabra Root Extract),
szałwii (INCI: Salvia Officinalis Extract),
aloesu (INCI: Aloe Barbadensis Leaf Extract),
mięty (INCI: Mentha Piperita Oil),
tymianku (INCI: Thymus Vulgaris Extract),
rozmarynu (INCI: Rosmarinus Officinalis Oil),
eukaliptusa (INCI: Eucalyptus Globulus Leaf Oil),
gliceryny (INCI: Glycerin)
emolienty w odżywkach: masło shea, wazelina, woski, ciężkie oleje: sezamowy, z nasion baobabu, z pestek dyni, z wiesiolka, amla
humektanty w odżywkach: gliceryna (uwaga na ten składnik po farbowaniu, szybciej wypłukuje w szczególności czerwone pigmenty), miód, mocznik
proteiny w maskach, odżywkach: keratyna (kosmetyki regenerujące, odbudowujące), mleczko pszczele, proteiny ryżu
na końcówki włosów: silikony, olej z opuncji, olej z bawełny, masło murumuru, babassu
ampułki, lotiony do skóry głowy przeciw wypadaniu włosów z kofeiną, kapsaicyną, żeń-szeniem, cynamonem, imbirem. Składniki te pobudzą mikrokrążenie, które pod wpływem zimna może się osłabiać.
Unikać emolientów takich jak: olej lniany, oliwa z oliwek, owocowe oleje: z pestek moreli, z nasion papai, z pestek śliwki, z pestek malin
alcohol dent. W produktach do pielęgnacja łodyg włosów, mogą je wysuszać.
Pielęgnacja owłosionej skóry głowy i włosów to jeden z wielu ważnych filarów zdrowych i pięknych włosów. Każda pora roku rządzi się swoimi prawami, ze względu na duże różnice temperatur na zewnątrz i wewnątrz, wyższą wilgotność powietrza czy nasłonecznienie wszystkie te czynniki mogą sprawić, że nasze włosy nie wyglądają, jak z pierwszych stron gazet. Warto jednak bardziej świadomie podejść do pielęgnacji zimowej i znaleźć dla nich czas, aby ustrzec się przed zwiększonym wypadaniem wiosną, kiedy zrzucimy czapki z głów.
Autor: Marta Kazimierczak, trycholog
SPRAWDŹ JAK UMÓWIĆ WIZYTĘ U TRYCHOLOGA
Blog
Zima to pora roku pełna kontrastów. Jednym kojarzy się z puszystym, lśniącym i skrzypiącym pod butami śniegiem, ale może także zniechęcać szarością za oknem i pluchą. Zimą cieszy perspektywa białego szaleństwa, aromatycznego zapachu grzańca i czerwonego od mrozu nosa, a innym zima psuje nastrój, rozleniwia i zniechęca do wychodzenia z łóżka. Nasze włosy są bardziej wybredne bo będą niesforne w słoneczny mroźny dzień, jak i deszczowy i wietrzny poranek.
Ulotka do pobrania
Informacja o RODO
Martha Orchis Łódzkie Centrum Trychologii powstało w 2012 roku, jako pierwszy gabinet trychologiczny w Łodzi i jeden z pionierskich gabinetów w Polsce. Tworzy go doświadczona kadra specjalistów różnych dziedzin, którzy zapewniają kompleksowe rozpoznanie problemów skóry głowy, na bazie którego możliwy jest dobór zoptymalizowanej i spersonalizowanej terapii trychologicznej.
Przez ponad 10 lat działalności przeprowadziliśmy tysiące kuracji trychologicznych, a dzięki ich skuteczności od wielu lat cieszymy się nieustającym zaufaniem naszych pacjentów.
Jeżeli szukasz trychologa, który kompleksowo i skutecznie zajmie się Twoim problemem, zgłoś się do naszego gabinetu.
Jeż
ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 12, 90-135 Łódź
+48 888 251 706
recepcja@trychologlodz.pl
NIP: 888-288-83-38
REGON: 10136017
Copyright 2022 | Created by Best Horizons